Monday, March 27, 2023

सिन्धुुलीमा हराएको ६ वटा मोटसाइकल सहित सात जना पक्राउ

‘पिकनिक जाँदा कुटेको’ भन्दै दुर्गेश थापाविरूद्ध उजुरी

गायक दुर्गेश थापाविरूद्ध प्रहरीमा उजुरी परेको छ।  पिकनिक जाँदा थापाले कुटेको भन्दै उनीविरूद्ध प्रहरी वृत्त महाराजगञ्जमा उजुरी परेको जिल्ला...

नेपालीहरूकाे विवाह गर्ने औसत उमेर १९ वर्ष

काठमाण्डाै – नेपालीहरूको विवाह गर्ने औसत उमेर १९ वर्ष रहेको छ । राष्ट्रिय तथ्याङ्क विभागले आज शुक्रवार सार्वजनिक गरेको राष्ट्रिय जनगणना...

अबको जोखिम : आगलागी, डढेलो, हावाहुरी र चट्याङ

काठमाण्डौ – भर्खरै सुरु भएको चैतमास, पछिल्लो हप्ताको वर्षा छाडेर भन्ने हो भने सुक्खायाम छ । यस पटकको हिउँदमा राम्ररी वर्षा...

वैदेशिक रोजगारीमा रहेका श्रमिकलाई सामाजिक सुरक्षा योजनामा जोड्न सूचीकरण गरिँदै

काठमाण्डौ – वैदेशिक रोजगारीमा रहेका श्रमिक तथा विदेशमा स्वरोजगार रहेका श्रमिकहरुलाई सामाजिक सुरक्षा योजनामा जोड्न सूचीकरण गरिने भएको छ । 

स्थगित भएका क्याम्पसमा आउँदो १२ गतेभित्र स्ववियु चुनाव गर्न निर्देशन

काठमाण्डाै - त्रिभुवन विश्वविद्यालय त्रिविले स्थगित भएका क्याम्पसमा आउँदो १२ गतेभित्र स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियन (स्ववियु) चुनाव गर्न निर्देशन दिएको छ ।

सिन्धुली – सिन्धुलीमा प्रहरीले हराएको ६ वटा मोटसाइकल सहित सात जनालाई पक्राउ गरेको छ । फरक फरक स्थानबाट हराएको ६ वटा मोटसाइकल सहित सात जना पक्राउ गरेको हो ।

तिनपाटन गाउँपालिकामा चोरी भएको मोटरसाइकल संचालन भइरहेको छ भन्ने विषेश सुचनाको आधारमा प्रहरीले तिनपाटनबाट हराएको ४ वटा मोटसाइकल सहित ५ जनालाई पक्राउ गरेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिन्धुलीका प्रहरी नायब उपरिक्षक तथा प्रवक्ता हरिकृष्ण केसिले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार यहि माघ ३ गते तिनपाटन गाउँपालिकाको विभिन्न स्थानमा चोरी भएको मोटसाइकल घरमा लुकाइछिपाइ राखेको अवस्थामा घरबाटै मोटसाइकल सहित ५ जना पक्राउ गरेको हो । प्रदेश ३०२–००४५.६५०३ न भएको १५० सि.सि.को पल्सर मोटरसाईकल सहित तिनपाटन गाउँपालिका वडा नं. ६ पिपलपलासे का समिर काफ्लेलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको हो । यस्तै, प्रदेश २०२–००३ प.३१५२ न भएको TVSअपाचे मोटरसाईकल सहित तिनपाटन गाउँपालिका वडा नं ४ बिसटार का घनश्याम भुजेललाई घरबाटै पक्राउ गरिएको छ । बा.५६ प.०५८४ न भएको २२० सि.सि.को बजाज कम्पनीको पल्सर मोटरसाईकल सहित तिनपाटन गाउँपालिका वडा नं ६ बिजयपुर का मान बहादुर खपाङ्ङ्गलाई पनि घरबाटै पक्राउ गरिएको हो । कालोमा रातो रंगको बा.९१प.५७४६ न भएको १५० सि. सि.को बजाज कम्पनीको पल्सर मोटरसाईकल सहित तिनपाटन गाउँपालिका वडा नं ४ बिसटार का सन्तोष बाराकोटी र सो मोटरसाईकल खरिद गर्नको लागी सहयोग गर्ने सोहि ठाउँका ३१ वर्षिय जिवन रमौलीलाई समेत पक्राउ गरिएको छ ।

यस्तै, माघ ६ गते प्रहरी चौकी चकमकेबाट प्रहरी टोलीले तिनपाटन गाउपालिका वडा नं. ११ चकमकेबजारमा चेकजाँचको क्रममा चोरी भएको प्र २–०१–००३ प ९७८ नं. को मोटसाइकल सहित दुइ जनालाई पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेमा मोटसाइकल चालक उदयपुर कटारी नगरपालिका ४ का १९ वर्षिय ईश्वर दर्नाल र मोटसाइकल पछाडि सवार फिक्कल गाउँपालिका १ का २८ वर्षिय प्रदिप नेपाली पक्राउ परेका छन् । पक्राउ परेका सात जनालाई जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिन्धुलीमा ल्याई जिल्ला अदालतबाट म्याद थप गरी अनुसन्धान भइरहेको प्रनाउ केसिले बताउनुभयो ।

यस्तैबिच, प्रहरीले हराएको मोटसाइकल फेला पारि सम्बन्धीत धनीलाई बुझाएको छ । यहि माघ ६ गते कमलामाई नगरपालिका वडा नं. ६ हायुटोलबाट प्र. २–०३–००७ प ४६५८ नं. को मोटसाइकल हराएको थियो । सो मोटसाइकल खोजतलासि गर्ने क्रममा नंम्बर परिवर्तन गरी प्र२–०३–००२ प ४८५३ नं. बनाइ कमलामाई नगरपालिका वडा नं. ७ गडौलीखोला नजिक भित्तामा फेला परेको थियो । फेला पारेको उक्त मोटसाइकल विहिबार मोटसाइकल धनि कमलामाई नगरपालिका वडा नं. ६ का ३४ वर्षिय भुवल हायुलाई बुझाएको प्रनाउ केसिले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार चोरी गर्ने व्यक्तीको खोजि कार्य भईरहेको छ ।

प्रहरीले फोस्रेटार स्कुल क्षेत्र सरसफाइ ग¥यो

प्रहरीले फोस्रोटर स्कुल क्षेत्र सरसफाइ गरेको छ । सुक्रबार कमालमाई नगरपालिका ५ मा रहेको जनन्ज्योति माध्यमिक विद्यालय फोस्रेटार क्षेत्र सरसफाइ गरेको हो । सामुदाय प्रहरी साझेदारी कार्यक्रम अन्र्तगत सरसफाइ गरिएको प्रहरीले जनाएको छ । स्कुल क्षेत्रमा रहेका नाला, पाटी, ढुङ्गेधारा, मन्दिरलगायतमा रहेको फोहर सफा गरिएको छ । कार्यक्रममा जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिन्धुलीका प्रमुख तथा प्रहरी उपरिक्षक राजकुमार सिलवाल समेत उपस्थिति हुनुभएको थियो ।

यस्तै, सामुदाय प्रहरी साझेदारी कार्यक्रम अन्र्तगत बालविवाह र बहुविवाह रोगथामको लागि सचेतना मुलक प्रशिक्षण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । सुक्रबार कमलामाई नगरपालिका ६ धुराबजारमा रहेको समय पाठशाला विद्यालयमा सो कार्यक्रम भएको हो । कार्यक्रममा विद्यालयका विद्यार्थीलाई वाल विवाह गर्दाको समस्या, बहुविवाहले समाजमा पार्ने नकारात्मक विषयमा जानकारी गराइएको थियो । साथै बालविवाहले समाजमा पारिरहेको समस्या र समाधानको विषयमा पनि छलफल भएको थियो ।

Hot Topics

‘पिकनिक जाँदा कुटेको’ भन्दै दुर्गेश थापाविरूद्ध उजुरी

गायक दुर्गेश थापाविरूद्ध प्रहरीमा उजुरी परेको छ।  पिकनिक जाँदा थापाले कुटेको भन्दै उनीविरूद्ध प्रहरी वृत्त महाराजगञ्जमा उजुरी परेको जिल्ला...

नेपालीहरूकाे विवाह गर्ने औसत उमेर १९ वर्ष

काठमाण्डाै – नेपालीहरूको विवाह गर्ने औसत उमेर १९ वर्ष रहेको छ । राष्ट्रिय तथ्याङ्क विभागले आज शुक्रवार सार्वजनिक गरेको राष्ट्रिय जनगणना...

अबको जोखिम : आगलागी, डढेलो, हावाहुरी र चट्याङ

काठमाण्डौ – भर्खरै सुरु भएको चैतमास, पछिल्लो हप्ताको वर्षा छाडेर भन्ने हो भने सुक्खायाम छ । यस पटकको हिउँदमा राम्ररी वर्षा...

Related Articles

‘पिकनिक जाँदा कुटेको’ भन्दै दुर्गेश थापाविरूद्ध उजुरी

गायक दुर्गेश थापाविरूद्ध प्रहरीमा उजुरी परेको छ।  पिकनिक जाँदा थापाले कुटेको भन्दै उनीविरूद्ध प्रहरी वृत्त महाराजगञ्जमा उजुरी परेको जिल्ला...

नेपालीहरूकाे विवाह गर्ने औसत उमेर १९ वर्ष

काठमाण्डाै – नेपालीहरूको विवाह गर्ने औसत उमेर १९ वर्ष रहेको छ । राष्ट्रिय तथ्याङ्क विभागले आज शुक्रवार सार्वजनिक गरेको राष्ट्रिय जनगणना...

अबको जोखिम : आगलागी, डढेलो, हावाहुरी र चट्याङ

काठमाण्डौ – भर्खरै सुरु भएको चैतमास, पछिल्लो हप्ताको वर्षा छाडेर भन्ने हो भने सुक्खायाम छ । यस पटकको हिउँदमा राम्ररी वर्षा...