Thursday, June 8, 2023

सिन्धुलीमा लागुऔषध सहित ५ जना पक्राउ

सिन्धुली – जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिन्धुलीले लागुऔषध सहित ५ जनालाई पक्राउ गरेको छ । विभिन्न ठाउँबाट लागु औषध सहित पाँच जनालाई पक्राउ गरेको हो ।

गत पुष ११ गते गोलन्जोर गाउँपालिका ७ स्थित इलाका प्रहरी कार्यालय खुर्कोटको प्रहरी चेक पोष्ट स्थित बि.पि.राजमार्गमा चेकजाँच गर्ने क्रममा सिन्धुलीबाट खुर्कोटतर्फ जांदै गरेको BAGMATI AAA 6809 नम्बरको पल्सर मोटसाइकलमा लागुपदार्थ फेला पारिएको थियो । मोटसाइकल पछाडि सवार सर्लाही हरिवन नगरपालिका १० का ३३ वषिय पुर्ण बहादुर घिमिरेले हातमा बोकी ल्याएको ँबलतब को वोतलमा १ लिटर लागु पदार्थ जस्तो देखिने झोल पदार्थ फेला परेको प्रहरीले जनाएको छ । मोटसाइकल चालक भने फरार रहेका छन् । पछाडि सवार घिमिरेलाई नियन्त्रणमा लिइ चालकको खोजि भइरहेको छ । घिमिरेलाई जिल्ला अदालतबाट ७ दिनको म्याद थप गरी थप अनुसन्धान भई रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिन्धुलीका प्रहरी नायब उपरिक्षक हरि कृष्ण केसिले बताउनुभयो ।

यस्तै, पुष १७ गते जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिन्धुलीबाट खटिएको टोलीले कमलामाई नगरपालिका ६ बसपार्कमा चेकजाँच गर्नेक्रममा एक मोटसाइकलमा लागुऔषध फेला पारेको थियो । ज. ६.प. १४ नम्बरको १५० सि.सि को ाश मोटसाइकल चालक रामेछाप खाँडादेवी गाउँपालिका ९ घर भई हाल कमलामाई नगरपालिका ४ ढुंङ्ग्रेबासमा डेरा गरि बस्ने २६ वर्षिय बद्री नेपालीको साथबाट बेचबिखन गर्ने मनसायले बोकी हिंडेको ७८ ग्राम २०० मिलिग्राम लागु औषध गांजा फेला पारी नियन्त्रणमा लिएको प्रनाउ केसिले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार थप अनुसन्धानको लागि नेपालीको घर खानतलासी गर्दा पुन ६१ ग्राम लागुऔषध गाँजा गरी जम्मा १३९ ग्राम २०० मिलिग्राम फेला परेको थियो । नेपालीलार्ई गांजा सहित मोटसाइकल समेत नियन्त्रणमा लिई जिल्ला अदालतबाट ७ दिन म्याद थप गरी थप अनुसन्धान भईरहेको छ ।

सोहि दिन सुनकोशी गाउँपालिका वडा नं ६ कानढुग्रे स्थित वि.पि राजमार्गमा प्रहरी चेकिङ टोलीले धनुषाबाट काठमाण्डौ तर्फ आउदै गरेको धनुषा मिथिला नगरपालिका वडा नं ९ वस्ने वर्ष २२ को धिरज ठाकुरले चलाई ल्याएको प्रदेश ३ – ०२–०११ प ८८८६ नम्बरको मोटरसाईल रोकी चेकजाँच गर्दा सोही मोटसाइकल पछाडी सवार जिल्ला धनुषा मिथिला नगरपालिका वडा नं ९ वस्ने वर्ष २६ को श्रवण साहले लगाएको ज्याकेटको दायाँ खल्तीबाट औषधि जन्य लागु औषध जस्तो देखिने ऋयमभष्लभ उजयकउजबतभ Codeine phosphate -Exiplon_लेखिएको १००ML को ४ बोतल जम्मा ४०ML,Nitrazepam -Nitra vet_ लेखिएको ३ पत्तामा जम्मा ४४ ट्याप्लेट, क्उबकmय–उचयहथखयल उगिक लेखिएको २ पत्तामा १४ ट्याप्लेट फेला पारेको प्रहरीले जनाएको छ । मोटसाइकल सहित दुबै जनालाई नियन्त्रणमा लिई जिल्ला अदालतबाट ७ दिनको म्याद थप गरी थप अनुसन्धान भईरहेको छ।

पुष १८ गते कमलामाई नगरपालिका ९ भिमान प्रहरी चेकपोष्टमा प्रहरी टोलीले चेकजाँच गर्ने क्रममा बर्दिबास बाट काठमाण्डौ तर्फ जाँदै गरेको महोत्तरी गौशला नगरपालिका १२ का ४० वर्षिय कैलाश कुमार बि.क.ले चलाई ल्याएको ना. १. ज. ६८१५ न.को सुमोमा सवार जिल्ला महोत्तरी बर्दिबास नगरपालिका ४ का १९ वर्षिय जय कुमार कार्कीले बोकी ल्याएको खैरो रंगको लेदरको झोला भित्र लुकाई छिपाई लैजाँदै गरेको अवस्थामा नियन्त्रितNITRAZEPAM (१ पत्तामा ३० पिसको दरले १० पत्तामा ३०० पिस ट्याब्लेट ) हुनुपर्नेमा २ पत्ताको ९ पिस ट्याब्लेट निकालिएको अबस्थामा जम्मा २९१ पिस ट्याब्लेट लागु औषध फेला पारेको प्रहरीले जनाएको छ । लागुऔषध सहित कार्कीलाई पक्राउ गरी आवश्यक अनुसन्धान भईरहेको छ ।

सोहि दिन इलाका प्र्रहरी कार्यालय कपिलाकोटबाट प्रहरी अधिकृतको कमाण्डमा खटिएको प्रहरी टोलीले मरिण गाउँपालिका १ आलेडांडामा अबैध रुपमा लगाईएको अन्दाजी ६ कठ्ठाको गांजाको बोटहरू फडानी तथा नष्ट गरेको छ ।

Hot Topics

Related Articles

आउँदो ५ दिन तराई क्षेत्रमा ‘लु’ लाग्न सक्ने मौसम पूर्वानुमान महाशाखाको चेतावनी

काठमाण्डाै – मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले देशका तराई भू–भागमा तातो हावा तथा 'लु' लाग्न सक्ने चेतावनी जारी गरेको छ । महाशाखाले...

बिहानैदेखि चर्को घाम, तीन दिनसम्म ठूलो पानी नपर्ने

काठमाण्डौ - काठमाण्डौ उपत्यकासहित देशका धेरै ठाउँमा बिहानैदेखि चर्को घाम लागेको छ । प्रि-मनसुन कमजोर भएसँगै अबको दुई/तीन दिन...

पहाडी क्षेत्रमा बेलुकीपख चट्याङसहित वर्षा र तराईमा हावाहुरीको सम्भावना

काठमाण्डाै - आज पनि पहाडी क्षेत्रमा मेघगर्जन र चट्याङसहित पानी पर्ने सम्भावना रहेको मौसमविद्ले बताएका छन् । तराईका जिल्लामा...