Thursday, June 8, 2023

सिन्धुलीका सामुदायिक क्याम्पसलाई १ करोड बढि अनुदान

सिन्धुली– जनस्तरबाट सामुदायिक रूपमा सञ्चालित सिन्धुलीका विभिन्न क्याम्पसले एक करोड ४९ लाख १४ हजार अनुदान पाएको छ । शैक्षिक गुणस्तर अभिवृद्धिका लागि सम्बन्धन प्राप्त सामुदायिक क्याम्पसलाई विश्वविद्यालय अनुदान आयोगले सो अनुदान उपलब्ध गराएको हो ।

सामुदायिक क्याम्पसहरुलाई आर्थिक वर्ष २०७८-०७९ को नियमित अनुदान तर्फ जिल्लाका ११ वटा क्याम्पसले अनुदान पाएका हुन् । अनुदान प्राप्त गर्नेमा सबैभन्दा बढि सिन्धुली बहुमुखि क्याम्पसले १९ लाख ७५ हजार पाएको छ ।

त्यस्तै, लाम्पानटार बहुमुखि क्याम्पसले १८ लाख ३५ हजार, भिमज्योति क्याम्पस, भिमेश्वर, खुर्कोटले ९ लाख १० हजार, जनजागृति क्याप्स, भिमानले १० लाख १० हजार, कमला बहुुमुखि क्याम्पस, दुधौलीले १६ लाख ९५ हजार, मरिण बहुमुखि क्याम्पस, छाप महेश्वताले ९ लाख ४४ हजार दुई सय, सरस्वती क्याम्पस डकाहाले १४ लाख १५ हजार, सिद्धज्योति शिक्षा क्याम्पस, फोश्रेटारले १४ लाख १५ हजार, तिनपाट शिक्षा क्याम्पस, भिमस्थानले १२ लाख ९० हजार, त्रिपुरेश्वर शिक्षा क्याम्पस, बाहुन तिल्पुङले १० लाख १० हजार र गौमति बहुमुखि क्याम्पसले १४ लाख १५ हजार अनुदान प्राप्त गरेको छ ।

विश्वविद्यालय अनुदान आयोगले गत पुष २३ गते सार्वजनिक सूचना निकाल्दै आ.व २०७८-०७९ को नियमित अनुदान प्राप्त गर्न निवेदन माग गरेको थियो । आयोगको कार्यक्रम कार्यविधि, २०७८ र सम्बन्धनप्राप्त सामुदायिक कयाम्पसहरुलाई अनुदान दिने निर्देशिका, २०७८ मा व्यवस्था गरिए अनुसार अनुदान वितरण गरिएको आयोगले जनाएको छ ।

नियमित अनुदान अन्तर्गत आयोगले स्नातक वा स्नातकोत्तर तह संचालन भई एक शैक्षिक सत्र (अन्तिम वर्षको परिक्षाफल प्रकाशित) पूरा गरी तोकिएको आधारहरु पुरा गरेका क्याम्पसहरुलाई सहयोग गरेको हो । आयोगले सो अनुदान राष्ट्रिय बाणिज्य बैंकको खातामा एबिबिएस सुविधा मार्फत जम्म गर्ने जानकारी दिएको छ ।

Hot Topics

Related Articles

आउँदो ५ दिन तराई क्षेत्रमा ‘लु’ लाग्न सक्ने मौसम पूर्वानुमान महाशाखाको चेतावनी

काठमाण्डाै – मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले देशका तराई भू–भागमा तातो हावा तथा 'लु' लाग्न सक्ने चेतावनी जारी गरेको छ । महाशाखाले...

बिहानैदेखि चर्को घाम, तीन दिनसम्म ठूलो पानी नपर्ने

काठमाण्डौ - काठमाण्डौ उपत्यकासहित देशका धेरै ठाउँमा बिहानैदेखि चर्को घाम लागेको छ । प्रि-मनसुन कमजोर भएसँगै अबको दुई/तीन दिन...

पहाडी क्षेत्रमा बेलुकीपख चट्याङसहित वर्षा र तराईमा हावाहुरीको सम्भावना

काठमाण्डाै - आज पनि पहाडी क्षेत्रमा मेघगर्जन र चट्याङसहित पानी पर्ने सम्भावना रहेको मौसमविद्ले बताएका छन् । तराईका जिल्लामा...