Tuesday, October 4, 2022

सिन्धुलीका नौ स्थानिय तह बजेट निर्माणमा जुट्न थाले

गोलन्जोर गाउँपालिकाले प्रथम त्रैमासिक सामाजिक सुरक्षा भत्ता बितरण गर्ने

सिन्धुलीको गोलन्जोर गाउँपालिकाले प्रथम त्रैमासिक सामाजिक सुरक्षा भत्ता बितरण गर्ने भएको छ । गाउँपालिकाको ७ वटै वडामा भत्ता बितरण गर्न लागिएको...

आज सिन्धुलीमा स्कुल दुध दिवस मनाईयो

सिन्धुली - नेपाल डेरी एसोसिएसनले आजबाट ७ औं विश्व स्कुल दुध दिवस मनाउन शुरु सुरु गर्‍यो । ७ गते औपचारिक रुपमा...

सिन्धुलीको भिमानमा सहीद ऋषिराज देवकोटा (आजाद) स्मृति फुटबल प्रतियोगिता हुने

सिन्धुली - विजया दशमी तथा शुभ दीपावली तथा छठ पर्व २०७९को अवसर पारेर सहीद ऋषिराज देवकोटा (आजाद) स्मृति फुटबल प्रतियोगिता हुने...

कमलामाई नगरपालिकामा निशुल्क रेबिज खोप कार्यक्रम संचालन

सिन्धुली - सिन्धुलीको कमलामाई नगरपालिकाले १६ औ विश्व रेबिज दिवसको अबसरमा निशुल्क रेबिज खोप कार्यक्रम संचालन गरिरहेको छ । हिजो बिहिबार...

सिन्धुलीको चपौलीमा रक्तदान कार्यक्रमको आयोजना

सिन्धुली - सिन्धुलीको कमलामाई ३ चपौलीमा रक्तदान कार्यक्रमको आयोजना गरिएको छ ।

सिन्धुली–सिन्धुलीका नौ स्थानिय तह बजेट निर्माणमा जुटन थालेका छन् । नवनिवार्चित जनप्रतिनिधि आगामि आर्थिक वर्ष २०७९/८० को बजेट निर्माणका लागि सुझाब संकलनमा ब्यस्त देखिएका छन् । मरिण गाउँपालिकाकाले बजेट निर्माणका लागि सरोकारवालाहरुको सुझाव संकलन गरेको छ ।

गाउँपालिकाले एक औपचारिक कार्यक्रम गरिे आगामि आर्थिक वर्ष २०७९/८० को बजेटका लागि सुझाब संकलन गरेको हो । गाउँपालिका भित्र देखिएका समस्या साथै बजेटले समेट्न सक्ने विषय बस्तुको बारेमा छलफल भएको थियो । कार्यक्रममा गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत ओम कुमार दर्जीले कार्यक्रममा दिएका सल्लाह सुझावलाई गाउँपालिकाले सकरात्मक रुपमा लिएर वार्षिक नीति तथा बजेटमा समावेश गदैँ अगाडी बढ्ने उद्देश्यका साथ कार्यक्रमको आयोजना गरिएको बताउनुभयो ।


वार्षिक तथा नीति कार्यक्रम संविधान, स्थानीय सरकार संचालन ऐन, प्रचलित कानुनको अधिनमा रहेर वार्षिक नीति तथा कार्यक्रम बन्ने दर्जीले बताउनुभयो । गाउँमै उद्यम गर्न चाहाने व्यक्तिलाई गाउँपालिकाले बैंक सहकारीसँग सहकार्य गरी सहुलियत दरमा कर्जा उपलब्ध गराउनु पर्ने सहभागिहरुले बताएका थिए । कार्यक्रममा गाउँपालिकाको प्रमुख, उपप्रमुख, वडा अध्यक्ष, कार्यपालिका सदस्य, विभिन्न राजनितिक दलका जनप्रतिनिधि लगायत निवर्तमान वडा अध्यक्ष, कार्यपालिका सदस्य लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।


यस्तै कमलामाई नगरपालिकाले टोल बस्तिमा पुगेर बजेट निर्माणका लागि सुझाव संकलन गरिरहेको छ । स्थानिय स्तरका नागरिकसँग अन्तक्रिया कार्यक्रमको आयोजना गरि नगरले सुझाव संकलन गरेको हो । नगरपालिकाको १४ वटै वडामा पुगि स्थानियको समस्या साथै बजेट निर्माणका लागि सुझाव संकलन गरेको कमलामाई नगरपालिकाका मेयर उपेन्द्र पोखरेलले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार हाल नगरका सबै वडामा सुझाव संकलनका काम भइरहेको छ ।
जिल्लाको हरिहरपुरगढी गाउँपालिकाले पनि बजेट निर्माणका लागि सरोकारवालाहरुसँग सुझाव लिएको छ । एक औचारिक कार्यक्रमको आयोजना गरि गाउँपालिकाकाले बजेट निर्माणका लागि सरोकारवालासँग सुझाव लिएको हो । उक्त कार्यक्रमबाट आएको सुझाव अनुसार बजेट निर्माण हुने गाउँपालिकाले जनाएको छ ।


घ्याङलेख गाउँपालिकाले पनि बजेट निर्माणका लागि सुझाव संकलन गरिरहेको गाउँपालिकाका अध्यक्ष जगत बहादुर भोलनले बताउनुभयो । स्थानिय साथै सरोकारवाला निकायसँग बजेत निर्माणका लागि सुझाव लिरहेको उहाँले बताउनुभयो । तिनपाटन गाउँपालिकाले स्थानिय स्तरका समस्या संकलन गरिरहेको छ । आगामि आर्थिक वर्ष २०७९/८० को बजेट निर्माणका लागि स्थानिय स्तरका समस्याहरु संकलन भइरहेको गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

विभिन्न वडा साथै टोलमा औपचारिक कार्यक्रमको आयोजना गरि गाउँपालिकाले सुझाव संकलन गरिरहेको छ । गोलन्जोर गाउँपालिकाले बजेट निर्माणका लागि स्थानियहरुसँग छलफल गरिरहेको छ । वडा,टोल तथा बस्तिमा पुगेर गाउँपालिकाले सुझाव संकलनको काम गरिरहेको छ । जिल्लाको दुधौली नगरपालिका, सुनकोशी गाउँपालिका र फिक्कल गाउँपालिकाले पनि बजेट निर्माणका लागि सुझाव संकलन गरिरहेको जनाएको छ ।

Hot Topics

गोलन्जोर गाउँपालिकाले प्रथम त्रैमासिक सामाजिक सुरक्षा भत्ता बितरण गर्ने

सिन्धुलीको गोलन्जोर गाउँपालिकाले प्रथम त्रैमासिक सामाजिक सुरक्षा भत्ता बितरण गर्ने भएको छ । गाउँपालिकाको ७ वटै वडामा भत्ता बितरण गर्न लागिएको...

आज सिन्धुलीमा स्कुल दुध दिवस मनाईयो

सिन्धुली - नेपाल डेरी एसोसिएसनले आजबाट ७ औं विश्व स्कुल दुध दिवस मनाउन शुरु सुरु गर्‍यो । ७ गते औपचारिक रुपमा...

सिन्धुलीको भिमानमा सहीद ऋषिराज देवकोटा (आजाद) स्मृति फुटबल प्रतियोगिता हुने

सिन्धुली - विजया दशमी तथा शुभ दीपावली तथा छठ पर्व २०७९को अवसर पारेर सहीद ऋषिराज देवकोटा (आजाद) स्मृति फुटबल प्रतियोगिता हुने...

Related Articles

गोलन्जोर गाउँपालिकाले प्रथम त्रैमासिक सामाजिक सुरक्षा भत्ता बितरण गर्ने

सिन्धुलीको गोलन्जोर गाउँपालिकाले प्रथम त्रैमासिक सामाजिक सुरक्षा भत्ता बितरण गर्ने भएको छ । गाउँपालिकाको ७ वटै वडामा भत्ता बितरण गर्न लागिएको...

आज सिन्धुलीमा स्कुल दुध दिवस मनाईयो

सिन्धुली - नेपाल डेरी एसोसिएसनले आजबाट ७ औं विश्व स्कुल दुध दिवस मनाउन शुरु सुरु गर्‍यो । ७ गते औपचारिक रुपमा...

सिन्धुलीको भिमानमा सहीद ऋषिराज देवकोटा (आजाद) स्मृति फुटबल प्रतियोगिता हुने

सिन्धुली - विजया दशमी तथा शुभ दीपावली तथा छठ पर्व २०७९को अवसर पारेर सहीद ऋषिराज देवकोटा (आजाद) स्मृति फुटबल प्रतियोगिता हुने...