Friday, February 3, 2023

सिन्धुलीका नौ स्थानिय तह बजेट निर्माणमा जुट्न थाले

सन्दीपविरुद्धको निवेदनको सुनवाइ आज

काठमाण्डाै – बलात्कारको अभियोग लागेका क्रिकेटर सन्दीप लामिछानेविरुद्ध सर्वोच्च अदालतमा परेको मुद्दाको पहिलो सुनवाइ आज शुक्रवार हुने भएको छ । 

सुनको भाउ आज १४ सय रुपैयाँले घट्यो

काठमाण्डाै – हिजो बिहीवार भाउ बढेर अहिलेसम्मकै उच्च मूल्यमा पुगेको सुनको भाउ आज शुक्रवार भने तोलामा १४ सय रुपैयाँले घटेको छ ।

हिउँदे वर्षा नहुदा किसान चिन्तामा

सिन्धुली - कमलामाई नगरपालिका ४ का सन्तोष ढकालले गत वर्ष पुष अन्तिम मै खेतमा गहुँ छरि सक्नुभएको थियो । समयमा गहुँ...

सिन्धुलीमा परालको गुन्द्री लोप हुँदै

सिन्धुली - पछिल्लो समय रेडिमेट सामग्रीको प्रयोग बढेसँगै सिन्धुलीमा हातले बनाइने तथा बुन्ने परम्परा हराउँदै जान थालेको छ । बजारमा सजिलै...

कमला नदिमा माछा मार्न विष हाले साढे सात हजार जरिवाना

सिन्धुली - कमलामा नदिनमा माछा मार्न विष हाले साढे सात हजार जरिवाना साथै कानुन अनुसार कारबाहि गर्ने दुधौली नगरपालिका वडा नम्बर...

सिन्धुली–सिन्धुलीका नौ स्थानिय तह बजेट निर्माणमा जुटन थालेका छन् । नवनिवार्चित जनप्रतिनिधि आगामि आर्थिक वर्ष २०७९/८० को बजेट निर्माणका लागि सुझाब संकलनमा ब्यस्त देखिएका छन् । मरिण गाउँपालिकाकाले बजेट निर्माणका लागि सरोकारवालाहरुको सुझाव संकलन गरेको छ ।

गाउँपालिकाले एक औपचारिक कार्यक्रम गरिे आगामि आर्थिक वर्ष २०७९/८० को बजेटका लागि सुझाब संकलन गरेको हो । गाउँपालिका भित्र देखिएका समस्या साथै बजेटले समेट्न सक्ने विषय बस्तुको बारेमा छलफल भएको थियो । कार्यक्रममा गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत ओम कुमार दर्जीले कार्यक्रममा दिएका सल्लाह सुझावलाई गाउँपालिकाले सकरात्मक रुपमा लिएर वार्षिक नीति तथा बजेटमा समावेश गदैँ अगाडी बढ्ने उद्देश्यका साथ कार्यक्रमको आयोजना गरिएको बताउनुभयो ।


वार्षिक तथा नीति कार्यक्रम संविधान, स्थानीय सरकार संचालन ऐन, प्रचलित कानुनको अधिनमा रहेर वार्षिक नीति तथा कार्यक्रम बन्ने दर्जीले बताउनुभयो । गाउँमै उद्यम गर्न चाहाने व्यक्तिलाई गाउँपालिकाले बैंक सहकारीसँग सहकार्य गरी सहुलियत दरमा कर्जा उपलब्ध गराउनु पर्ने सहभागिहरुले बताएका थिए । कार्यक्रममा गाउँपालिकाको प्रमुख, उपप्रमुख, वडा अध्यक्ष, कार्यपालिका सदस्य, विभिन्न राजनितिक दलका जनप्रतिनिधि लगायत निवर्तमान वडा अध्यक्ष, कार्यपालिका सदस्य लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।


यस्तै कमलामाई नगरपालिकाले टोल बस्तिमा पुगेर बजेट निर्माणका लागि सुझाव संकलन गरिरहेको छ । स्थानिय स्तरका नागरिकसँग अन्तक्रिया कार्यक्रमको आयोजना गरि नगरले सुझाव संकलन गरेको हो । नगरपालिकाको १४ वटै वडामा पुगि स्थानियको समस्या साथै बजेट निर्माणका लागि सुझाव संकलन गरेको कमलामाई नगरपालिकाका मेयर उपेन्द्र पोखरेलले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार हाल नगरका सबै वडामा सुझाव संकलनका काम भइरहेको छ ।
जिल्लाको हरिहरपुरगढी गाउँपालिकाले पनि बजेट निर्माणका लागि सरोकारवालाहरुसँग सुझाव लिएको छ । एक औचारिक कार्यक्रमको आयोजना गरि गाउँपालिकाकाले बजेट निर्माणका लागि सरोकारवालासँग सुझाव लिएको हो । उक्त कार्यक्रमबाट आएको सुझाव अनुसार बजेट निर्माण हुने गाउँपालिकाले जनाएको छ ।


घ्याङलेख गाउँपालिकाले पनि बजेट निर्माणका लागि सुझाव संकलन गरिरहेको गाउँपालिकाका अध्यक्ष जगत बहादुर भोलनले बताउनुभयो । स्थानिय साथै सरोकारवाला निकायसँग बजेत निर्माणका लागि सुझाव लिरहेको उहाँले बताउनुभयो । तिनपाटन गाउँपालिकाले स्थानिय स्तरका समस्या संकलन गरिरहेको छ । आगामि आर्थिक वर्ष २०७९/८० को बजेट निर्माणका लागि स्थानिय स्तरका समस्याहरु संकलन भइरहेको गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

विभिन्न वडा साथै टोलमा औपचारिक कार्यक्रमको आयोजना गरि गाउँपालिकाले सुझाव संकलन गरिरहेको छ । गोलन्जोर गाउँपालिकाले बजेट निर्माणका लागि स्थानियहरुसँग छलफल गरिरहेको छ । वडा,टोल तथा बस्तिमा पुगेर गाउँपालिकाले सुझाव संकलनको काम गरिरहेको छ । जिल्लाको दुधौली नगरपालिका, सुनकोशी गाउँपालिका र फिक्कल गाउँपालिकाले पनि बजेट निर्माणका लागि सुझाव संकलन गरिरहेको जनाएको छ ।

Hot Topics

सन्दीपविरुद्धको निवेदनको सुनवाइ आज

काठमाण्डाै – बलात्कारको अभियोग लागेका क्रिकेटर सन्दीप लामिछानेविरुद्ध सर्वोच्च अदालतमा परेको मुद्दाको पहिलो सुनवाइ आज शुक्रवार हुने भएको छ । 

सुनको भाउ आज १४ सय रुपैयाँले घट्यो

काठमाण्डाै – हिजो बिहीवार भाउ बढेर अहिलेसम्मकै उच्च मूल्यमा पुगेको सुनको भाउ आज शुक्रवार भने तोलामा १४ सय रुपैयाँले घटेको छ ।

हिउँदे वर्षा नहुदा किसान चिन्तामा

सिन्धुली - कमलामाई नगरपालिका ४ का सन्तोष ढकालले गत वर्ष पुष अन्तिम मै खेतमा गहुँ छरि सक्नुभएको थियो । समयमा गहुँ...

Related Articles

सन्दीपविरुद्धको निवेदनको सुनवाइ आज

काठमाण्डाै – बलात्कारको अभियोग लागेका क्रिकेटर सन्दीप लामिछानेविरुद्ध सर्वोच्च अदालतमा परेको मुद्दाको पहिलो सुनवाइ आज शुक्रवार हुने भएको छ । 

सुनको भाउ आज १४ सय रुपैयाँले घट्यो

काठमाण्डाै – हिजो बिहीवार भाउ बढेर अहिलेसम्मकै उच्च मूल्यमा पुगेको सुनको भाउ आज शुक्रवार भने तोलामा १४ सय रुपैयाँले घटेको छ ।

हिउँदे वर्षा नहुदा किसान चिन्तामा

सिन्धुली - कमलामाई नगरपालिका ४ का सन्तोष ढकालले गत वर्ष पुष अन्तिम मै खेतमा गहुँ छरि सक्नुभएको थियो । समयमा गहुँ...