Monday, June 5, 2023

महिलाहरुको प्रजनन् स्वास्थ्य सम्बन्धि निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न

सिन्धुलीको कमलामाई नगरपालिकामा महिलाहरुको प्रजनन् स्वास्थ्य सम्बन्धि निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ । नगरपालिकाको वडा नम्बर ६ धुरा बजारमा शनिबार विहान ८ बजे बाट सुरु भएको शिबिर आज सम्पन्न भएको हो ।

शिविरको पहिलो दिन शनिबार ३० देखि ५५ वर्षको उमेर समुहका ४ सय ६० जना महिलाहरुले सेवा लिएका थिए । आज अन्तिम दिन ६ सय १० जना गरि जम्मा १ हजार ७० जना महिलाहरुले सेवा लिएका मिलिजुली बचत तथा ऋण सहकारी संस्था लि. को अध्यक्ष उज्ज्वल ढकालले बताउँनु भयो ।

शिबिरमा महिला प्रजनन् स्वास्थ्य सम्बन्धि देखिएका समस्याहरुको परिक्षण गर्दा भि.आई. ए. ३१ जनामा देखा परेको छ । साथै,२ जनालाई भरतपुर क्यान्सर अस्पताल रिफर गरिएको छ भने १० जनालाई सर्जरीका लागी काठमाडौ रिफर गरिएको अध्यक्ष ढकालले बताउँनु भयो । सहभागी महिलाहरुको स्वास्थ्य परिक्षण महिला प्रजनन् स्वास्थ्यका डा. रितु लामिछाने सहित १० जनाको टिमले गरेका थिए ।

शिविरमा पाठेघरको मुखको क्यान्सर जाँच, पिसाब चुहिने रोगको पहिचान र उपचार, आङ खस्ने समस्याको प्रतिरोधात्मक उपचार, परामर्श, अप्रेशन सुविधा, स्त्री रोग सम्बन्धी रोगको परीक्षण(पाठेघरको जाँच)का साथसार्थै परामश पनि दिएको छ ।

यस्तै, पाठेघरको मुखको परीक्षण र परामर्श, पाठेघरको मुखको क्यान्सरको पुर्व पहिचान, थर्मोकुगुलेसन, सुगर र प्रेसरकोे जाँच गरिनुका साथै महिला सम्बन्धी सम्पुर्ण रोगको जाँच तथा उपचारको साथमा निशुल्क औषधी बितरण गरिएको छ

सामुदायिक सेवा प्रतिष्ठान सेवा भक्तपुरको प्राविधिक सहयोग, सिड्स नेपाल सिन्धुली, मिलिजुली बचत तथा ऋण सहकारी संस्था लिमिटेड र वल्र्ड नेभर्सको आयोजनामा र नगरपालिकाको समन्वयमा शिबिर संचालन भएको थियो ।

Hot Topics

Related Articles

आउँदो ५ दिन तराई क्षेत्रमा ‘लु’ लाग्न सक्ने मौसम पूर्वानुमान महाशाखाको चेतावनी

काठमाण्डाै – मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले देशका तराई भू–भागमा तातो हावा तथा 'लु' लाग्न सक्ने चेतावनी जारी गरेको छ । महाशाखाले...

बिहानैदेखि चर्को घाम, तीन दिनसम्म ठूलो पानी नपर्ने

काठमाण्डौ - काठमाण्डौ उपत्यकासहित देशका धेरै ठाउँमा बिहानैदेखि चर्को घाम लागेको छ । प्रि-मनसुन कमजोर भएसँगै अबको दुई/तीन दिन...

पहाडी क्षेत्रमा बेलुकीपख चट्याङसहित वर्षा र तराईमा हावाहुरीको सम्भावना

काठमाण्डाै - आज पनि पहाडी क्षेत्रमा मेघगर्जन र चट्याङसहित पानी पर्ने सम्भावना रहेको मौसमविद्ले बताएका छन् । तराईका जिल्लामा...