Thursday, June 8, 2023

कमलामाई नगरपालिकाद्धारा आमाबाबु विहिन बालबालिकालाई आर्थिक सहयोग

सिन्धुली – कमलामाई नगरपालिकाले विपन्न तथा आमाबाबु विहिन बालबालिकालाई आर्थिक सहयोग गरेको छ । बागमती प्रदेशको आमाबुवा विहिन बालबालिको संरक्षण कार्यक्रम अन्तर्गत नगरपालिकाले प्रत्येक वडाका आमा बुवा विहिन तथा विपन्न परिवारका तीन तीन जना बालबालिकालाई आर्थिक सहयोग गरेको हो । आज कमलामाई गरपालिका वडा नम्बर १० का तीन जना आमा बुवा विहिन बालबालिकालाई तीन हजारका दरले आर्थिक सहयोग गरेको कमलामाई नगरपालिका १० का वडा अध्यक्ष कैलाश ढुंगेलले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार बालबालिकालाई उक्त आर्थिक सहयोगले उनीहरुको शिक्षामा केहि हद सम्म सहयोग पुग्ने अपेक्षा अनुसार सहयोग गरिएको हो । नगरपालिकाका १४ वटै वडाका आमाबुवा विहिन तीन जना बालबालिकालाई तीन हजारको दरले सहयोग गरिने कमलामाई नगरपालिकाले जनाएको छ । बागमती प्रदेशले ०७७÷७८ को आमा बुवा विहिन बालबालिको संरक्षण कार्यक्रम अन्तर्गत प्रत्येक नगरपालिकाको लागि ९६ हजार र गाउँपालिकाको लागि ७२ हजारको दरले रकम विनियोजन गरेको थियो भने महानगरपालिका तथा उपमहानगरपालिकाको लागि १ लाख २० हजारका दरले बजेट विनियोजन गरेको छ ।

Hot Topics

Related Articles

आउँदो ५ दिन तराई क्षेत्रमा ‘लु’ लाग्न सक्ने मौसम पूर्वानुमान महाशाखाको चेतावनी

काठमाण्डाै – मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले देशका तराई भू–भागमा तातो हावा तथा 'लु' लाग्न सक्ने चेतावनी जारी गरेको छ । महाशाखाले...

बिहानैदेखि चर्को घाम, तीन दिनसम्म ठूलो पानी नपर्ने

काठमाण्डौ - काठमाण्डौ उपत्यकासहित देशका धेरै ठाउँमा बिहानैदेखि चर्को घाम लागेको छ । प्रि-मनसुन कमजोर भएसँगै अबको दुई/तीन दिन...

पहाडी क्षेत्रमा बेलुकीपख चट्याङसहित वर्षा र तराईमा हावाहुरीको सम्भावना

काठमाण्डाै - आज पनि पहाडी क्षेत्रमा मेघगर्जन र चट्याङसहित पानी पर्ने सम्भावना रहेको मौसमविद्ले बताएका छन् । तराईका जिल्लामा...